Nakladatelství

Tajemství pražských půlnocí aneb Strašidla a pověsti staré Prahy

 

 

Kniha obsahuje 432 pražských pověstí nejen z centra Prahy, ale i z okrajových čtvrtí.  Autor ve svém zpracování vcyhází z mnoha knih pražských pověstí, které vyšly v uplynulém století, sjednocuje je v jednotný jazyk a doplňuje o odkazy k dnešní době. Pověsti jsou doplněny o ilustrace Kristiana Cubery.

Kniha má nově i Anglickou a Ruskou mutaci.

 

Recenze:

http://www.superrodina.cz/2014/02/03/tajemstvi-prazskych-pulnoci-strasidla-vystupuji-z-knihy/

http://www.www-kulturaok-eu.cz/news/tajemstvi-prazskych-pulnoci-aneb-strasidla-a-povesti-stare-prahy/

 

Jidáši, kam jdeš?

Knižní vydání pašijové hry, která vznikla v roce 2000, a od té doby byla při každoročním uvádění Divadlem Apropo doplňována o další, spíše apokryfní, scény. Hra ukazuje příběh posledních Ježíšových dnů více z pohledu pocitů, emocí a motivací jednotlivých postav, čehož dociluje právě vkládáním nezvyklých scén, jako je hádka Petra s Jidášem, či Jidáše s Marií a Máří, výstup matky betlémského neviňátka na soudu s Ježíšem a podobně.  Kniha je doplněna o autorovy vlastní ilustrace.

Recenze:

http://www.superrodina.cz/2014/05/22/kam-kracis-jidasi/

 

Neuvěřené povídky

 

53 povídek, které spojují dvě skutečnosti. Všechny byly napsány při cestě vlakem mezi Prahou a Čelákovicemi a všechny obsahují momenty tak neuvěřitelné, že je autor sám nazývá rovnou "neuvěřené." Navzdory tomu pointy i poslání povídek jsou rozhodně z tohoto světa. Povídky jsou doplněny o autorovy vlastní ilustrace.

Recenze:

http://www.superrodina.cz/2015/10/16/povidky-z-vlaku-a-nejen-do-vlaku/

 

Človíček v trojobalu

 

Kniha povídek o obyčejném človíčkovi v různých dějinných etapách. zatímcio jinde historii píší vítězové - vojevůdci a králové, tentokrát se na historii podíváme očima obyčejného člověka. Jednou ženy, jindy muže ale vždy jednoho prostého člověka, který v historii zanechá svoji nepatrnou stopu...které si však patrně nikdo nevšimne. Kniha je doplněna o autorovy ilustrace.  Jak káže název  knihy, tato je opravdu v "trojobalu."

Recenze:

http://www.www-kulturaok-eu.cz/news/filip-jan-zvolsky-clovicek-v-trojobalu-aneb-tvori-clovicek-dejiny-nebo-dejiny-utvari-clovicka/#.Vo_rhoEhr7w.email

 
 
 
 
Obrázek 0

Bája v Království času

 

 

Holčička Bája se dostane do Království času, kde zlý Nikdyvíc unesl princeznu Setinku na hrad Časomor. S kohoutem Zlatopírem prochází celým královstvím - Krajem ručičkových hodin, Lesem metronomů, Pouští přesýpacích hodin, Říší stínů, Roklinou digitálu a dalšími částmi království k Bažinám Bezčasí za nimiž je Časomor. Za záchranu princezny a tím i celého království nechce Bája nic víc, než trochu času pro svoji maminku, aby si s ní mohla hrát. Knížka je určena dětem od 6 - 8 let, ale pobaví a potěší i dospělé čtenáře, kteří ji mohou dětem předčítat v čase, který si na ně najdou. 

Recenze: Daramegan

Recenze: Chrudimka 

Recenze: Medvědí oáza

www.bajavkralovstvicasu.com